субота, 24 грудня 2016 р.

А ялинка ось яка, і висока, і струнка


   23 грудня 2016 року у нашій школі пройшли веселі новорічні свята. Пізнавальні конкурси перепліталися з іграми, танцями, виступами розважальних програм з кожного класу. Тому свято вийшло незвичним і веселим. У гості до дітей завітали персонажі казок і звичайно ж головні герої Нового року – Дід Мороз та Снігуронька.




пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

ЯКОГО КОЛЬОРУ МРІЇ?!

    Напередодні найочікуванішого свята всіх дітей – Дня Святого Миколая в Помічнянській загальноосвітній школі №3 проведено міні-виставу «Якого кольору мрії?». Учні 7-А класу завітали до учнів 2-А класу та влаштували для них справжнє пізнавально-розважальне дійство.
   День Святого Миколая – це свято віри, світла та добра. З його приходом, кожна дитина сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому. Захоплююча подорож країною кольорів дозволила дітям пізнати неповторну гаму усіх відтінків мрій. Учні завзято та емоційно грали ролі, відстоюючи кожен свою кольорову мрію.
   По закінченню дійства стало зрозумілим, що мрії не можна поділяти та якісь окремі кольори, адже вони різні… Потім діти написали свої мрії на вирізаних з кольорового паперу зірках. І хоча у всіх різні характери, смаки, погляди на життя, об’єднує нас одна найзаповітніша мрія – мир. Ми всі хочемо, щоб нарешті скінчилася війна і повернулися живими додому наші рідні, близькі, знайомі, які зараз захищають наше буття від жорстокого ворога. Ми прагнемо, щоб на мирному небі засяяли тисячі зірочок, які осяють дорогу мирного майбутнього.
   Тож хочеться привітати всіх з Днем Святого Миколая та побажати, щоб образ Святого Миколая Чудотворця допоміг зберегти у маленьких дитячих серцях віру в диво та навчив доброти і милосердя. І нехай мрії наших дітей обов’язково здійсняться і життя кожної дитини засяє палітрою найяскравіших кольорових вражень.






понеділок, 12 грудня 2016 р.

Володимир Левицький – основоположник математичної культури українського народу


12 грудня 2016 року в Помічнянській ЗШ I-III ступенів № 3 проведено позакласний захід присвячений українському математику Володимиру Левицькому. Він першим написав українською мовою фахову статтю з математики – «Про симетричні вираження функцій по модулю m». Володимир Левицький був незмінним редактором першого українського наукового часопису з природничих наук, першим підготував та опублікував матеріали до української термінології з математики, фізики, хімії, першим згуртував навколо себе математиків-українців для наукової роботи…
В. Левицький був членом Наукового товариства імені Тараса Шевченка, Польського астрономічного товариства, Французького, Німецького наукових товариств та гуртка математиків у Палермо.
На позакласному заході читали вірш  Катерини Матвійко:
          Піду в математики, вірші писатиму цифрами!
Шукатиму рими у коренях, навіть в іксах.
Та графік параболи просто поставлю епіграфом.
І душу ховатиму в мінусах. Може в плюсах.
Піду в математики! Точність там, чіткість увічнені.
Безпристрасний рух різних ліній, без слів і принад.
А буде душа розриватись від болю і відчаю,
Візьму на папері і виведу: ігрек квадрат!
Володимир Левицький – яскрава постать в історії математики, справжній патріот та людина з великою душею. Його життя – приклад того, як завдяки кропіткій праці та безмежній любові до Батьківщини можна досягти наукових вершин.







вівторок, 6 грудня 2016 р.

Математичний КВК

    6 грудня 2016 року було проведено математичний КВК між учнями 5 класу. Конкурс проходив у день, коли весь український народ відзначав День Збройних Сил України – день мужніх та сильних чоловіків, які вступають до лав української армії на захист нашої Вітчизни. Українська армія – армія народу, це прекрасна школа мужності. І хоч моїм учням сьогодні 10-11 років, але через певний час більшість піде служити в армію, а там потрібна кмітливість і винахідливість.
   Змагаючись, діти мали можливість показати свої знання, ерудицію та вміння мислити. Вони були уважними і спритними, зосередженими, доброзичливими і веселими. І хоч не всі стали переможцями, та діти не сумували, адже зможуть взяти реванш наступного разу, а допоможуть їм у цьому знання з математики, яку мої учні, без сумніву, люблять.










четвер, 1 грудня 2016 р.

Нас об'єднує любов до математики


   1 грудня 2016 року учні 11 класу зібралися на чергове засідання математичного гуртка. Такі зібрання дають можливість обговорити навчальні теми, що виходять за межі шкільної програми, обмінятися ідеями, міркуваннями з того чи іншого питання, поспілкуватися з однолітками, яких об'єднує любов до математики, до навчання. 
   Тема заняття - «Розв'язування задач з параметрами». 
Задачі з параметрами – це ефективні вправи для розвитку інтелектуальних здібностей, логічного та аналітичного мислення, уміння порівнювати та узагальнювати. При розв’язанні задач з параметрами з’являється можливість повторити програмовий матеріалу, внаслідок чого відбувається його систематизація та більш глибоке засвоєння. Крім того, завдяки розв’язуванню задач з параметрами формується уважність, цілеспрямованість, працелюбність, виховується сила волі та математична культура. Однак, слід пам’ятати, що розв’язування таких задач викликає і труднощі, що пов’язано з тим, що вони містять велику кількість формул та методів. 
   Розв’язувати такі задачі – це «вищий пілотаж», адже крім типових завдань є ціла низка індивідуальних, штучних задач, розв’язувати які можна навчитися, оволодівши всіма техніками міркувань.